Adres siedziby Rady Dzielnicy:
Rada Dzielnicy „Meksyk”
Ul. Kolejowa 38
44 – 200 Rybnik
email: rada@meksyk.rybnik.pl

Spotkania Rady Dzielnicy odbywają się w ostatni czwartek każdego miesiąca w siedzibie rady o godzinie 18:00.
W tym samym dniu od godz. 17:30 pełniony jest dyżur przez członków rady.

Przewodniczący Rady Dzielnicy:
Marian Fojcik, tel: 601256663

Zastępca Przewodniczącego Rady Dzielnicy:
Izabela Henzel 605045029

Przewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy:
Celina Kaczmarczyk, tel: 605905677

Zastępca Przewodniczącej Zarządu Rady Dzielnicy:
Anna Gorzawska, tel: 888934235

 

7 Responses »

 1. Witam Państwa – proszę o interwencję w sprawie dziur:
  – zjazd z ronda Kamyczek w ul. Kolejową,
  – koniec ul. Kolejowej gdzie łączy się z ul. Drzymały.
  Troszeczke dziwię się Państwu, że ich nie zauważacie bądź staracie się ich nie widzieć – przecież macie siedzibę Rady Dzielnicy na ul. Kolejowej??????
  Z poważaniem mieszkanka dzielnicy meksyk.

 2. Witam,
  interweniowałam już kiedyś w sprawie dziur na ulicy Kolejowej jednakże zostały podłatane dziury na końcu ul. Kolejowej z ul. Drzymały zaś na zjeździe z ronda Kamyczek w ul. Kolejową są bardzo duże dziury, które powodują uszkodzenie felg oraz całego zawieszenia pojazdu.
  Może Rada Dzielnicy mogła by ułatwić życie mieszkańcom swojej dzielnicy i bardziej intensywnie interweniowała w odpowiednich służbach aby ww. niedogodności zostały usunięte. Może lepiej było by zrezygnować z części organizowania imprez w dzielnicy na poczet poprawy układu drogowego. Załatanie kilku dziur na drodze nie jest chyba tak ciężka gatunkowo sprawa do załatwienia przez Radę.
  Z poważaniem mieszkanka dzielnicy.

 3. witam
  Tak sie zastanawiam, kto wpadl na pomysl żeby w parku „kozie góry” na ścieżkach w okolicy pizzerni ukladac kostki chodnikowe czy tez brukowe? Kto to widzial zeby w parku zamiast ścieżek byla ułożona kostka brukowa?!!!!!A podobno park jest zabytkowy. Jednym slowem PORAŻKA

  • Właściciel Pizzerii! Prawdopodobnie dla dobra mieszkańców. Pan M. Śmigielski nic nie wiedział o tym. Obiecał, że to sprawdzi!!!

 4. Witam, troszeczkę się spóźniłem i nie wystawiłem na czas tj. 21.10.2013 odpadów wielkobabarytowych – czy i w jakim terminie jest przewidywany następny wywóz tych odpadów???

 5. Bardzo proszę o interwencję w sprawie zlikwidowania śmietnika, który powstał na początku ulicy Parkowej. Już postawienie tego ohydnego pojemnika na szmaty zepsuło wygląd tego miejsca. A od tego się tylko zaczęło. Najpierw tam ktoś wyrzucił stary materac a teraz jest już regularne śmietnisko. Jeżeli ten kawałek ziemi akurat należy do PKP, co jest bardzo prawdopodobne, to i tak Rada Dzielnica ma prawo wyegzekwować od nich utrzymanie porządku.
  Druga sprawa to nasz park, który jest (powinien być) ozdobą naszej dzielnicy. Ostatnio dużo się w niego inwestuje, ale nie robi się najważniejszego. Nie dba się o drzewa, które jak padną, to nowe tak szybko nie wyrosną. Tymczasem z obydwu końców parku, drzewa są opanowane przez pasożyty (jemiołę), widać jak te drzewa w oczach marnieją, wiele dorodnych gałęzi już wyschło.
  W innych miastach tępi się tego pasożyta, dlaczego nie w Rybniku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *